Hitta.se

Information

Okänd kreditvärdighet
Kreditbetyg från Dun & BradstreetOkänd kreditvärdighet. Ta reda på rating här.

Kontaktuppgifter

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)344 179354 083358 956
Rörelseresultat, EBIT (tkr)5 58910 5844 411
Resultat efter finansnetto (tkr)5 9779 9493 986
Årets resultat (tkr)3 5099 0255 930
Summa tillgångar (tkr)155 288132 081134 277
Antal anställda429457464
Gå till Dun & Bradstreets informationssida.

Hur kreditvärdigt är bolaget du tittar på?

Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.

Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:

  • Ska inleda ett samarbete eller skriva avtal
  • Ska besluta om en ny eller befintlig kunds kreditvillkor
  • Vill säkerställa att leverantören är stabil
  • Vill fatta automatiserade kreditbeslut

Vad du får reda på:

  • Riskklass, kreditbetyg- och limit
  • Betalningsanmärkningar
  • Styrelse och ägarstruktur
  • Historik och finansiell utveckling

Ta en kreditupplysning på detta företag

Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar

Årsredovisningar Framtiden i Sverige AB

Årsredovisning 2025-12
Årsredovisning 2024-12
Årsredovisning 2023-12
Årsredovisning 2022-12
Årsredovisning 2021-12
Årsredovisning 2020-12
Årsredovisning 2019-12
Årsredovisning 2018-12
Årsredovisning 2017-12
Årsredovisning 2016-12

Bolagets redovisning

Resultaträkning (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Omsättning (tkr)344 179354 083358 956
Rörelseresultat, EBIT (tkr)5 58910 5844 411
Resultat efter finansnetto (tkr)5 9779 9493 986
Årets resultat (tkr)3 5099 0255 930

Balansräkning (TKR)

TILLGÅNGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Anläggningstillgångar (tkr)1 7132 1673 245
Omsättningstillgångar (tkr)153 575129 914131 032
Tillgångar (tkr)155 288132 081134 277
SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR2025-12*2024-12*2023-12*
Eget kapital (tkr)24 15326 64317 619
Obeskattade reserver (tkr)15 80015 20017 700
Avsättningar (tkr)
Långfristiga skulder (tkr)4 268
Kortfristiga skulder (tkr)115 33690 23794 690
Skulder och eget kapital (tkr)155 288132 081134 277

Löner och utdelningar (TKR)

2025-12*2024-12*2023-12*
Löner till styrelse & VD (tkr)1 3501 466676
Varav tantiem till styrelse & VD (tkr)
Löner till övriga anställda (tkr)209 615212 472225 303
Varav resultatlön till övriga anställda (tkr)
Sociala kostnader (tkr)79 03482 34485 323
Utdelning till aktieägare (tkr)

Nyckeltal

2025-12*2024-12*2023-12*
Antal anställda429457464
Omsättning per anställd (tkr)802775774
Personalkostnader per anställd (tkr)676648671
Vinstmarginal1.6%3.0%1.2%
Soliditet22.9%28.5%22.6%
Kassalikviditet133.2%144.0%138.4%

Befattningshavare

Exekutiva befattningar

Styrelsemedlemmar

Tillsynsbefattningar

Firmatecknare

Firman tecknas av styrelsen.Firman tecknas var för sig av.ledamöterna.

Styrelser och befattningshavare

Könsfördelning & medelålder i styrelsen

43 år

Karta och andra adresser

Trädgårdsgatan 12, 702 12 Örebro

Karta och andra adresser

Trädgårdsgatan 12, 702 12 Örebro

Framtiden i Sverige AB har verksamhet på Trädgårdsgatan 12, Örebro. 

Framtiden i Sverige AB har 8 andra verksamheter i Sverige. Det som ligger närmast Örebroskontoret är Framtiden i Sverige AB i Örebro.

Svensk Näringsgrensindelning - SNI

Bolaget bedriver personaluthyrning och rekrytering. Framtidens specialitet är Unga Talanger inom alla yrkesområden.

  • 78201 - Personaluthyrning